4-3-as győzelemmel zártuk a brassói farkasok elleni meccset! – VIDEÓ
2017-09-26
DSC_2192
MAC is tied for first place
2017-09-26
Nem szép és nem könnyű kezdés után, de a csapat háromgólos hátrányból felállva, óriási tartásról tanúbizonyságot téve fordított és húzta be a győzelmet. Az első harmad nem egészen az elképzeléseink szerint alakult. És akkor még elegánsan fogalmaztunk. 14 másodperc elteltével máris vezetést szerzett a Brassó: egy kapu előtti kavarodás után Gliga kotorta be a korongot a kapuba (0-1). Sajnos a fiaink mintha az egész harmadra az öltözőben maradtak volna fejben, a vendégcsapat sokkal összetettebb támadásokat vezetett, mi egy rendes lövést alig tudtunk elereszteni. A második gól a játékrész feléhez közeledve érkezett, és ha ez még nem lett volna elég, 4 perc sem volt hátra, mikor egy nagyon szép kontra után Mihály Árpád háromgólosra növelte a vendégek előnyét (0-3). Majoross edző még időt is kért- az első harmadban!- ami nem sűrűn szokott előfordulni, ami azért jelzés volt mindenki fele, hogy innentől a dolgoknak változni kell. A második húsz percre száznyolcvan fokos fordulatot vett a játék képe. A MAC felébredt és az első pillanattól kezdve nyomás alatt tartotta a brassói kaput. Végre összeszedetten játszottunk és ötletes, kapura veszélyes támadásokat vezettünk. A harmad fele után végre sikerült be is találnunk: egy gyönyörű összjáték után Nagy Krisztián és Keresztury passzából Tóth Richárd volt eredményes (1-3). Az utolsó négy percre még magasabb fokozatra kapcsoltunk, aminek következtében a meccs első kiállítását szedte össze a vendégcsapat. Egy kékvonalas lövést Zsók blokkolt, aki bele is sérült sajnos, viszont így kvázi kettős emberelőnyhöz jutottunk. Nem sokkal a vendégcsapat kiegészülése után Nagy Krisztián egy tökéletesen helyezett lövéssel egy gólra hozta fel a MACikat (2-3)! És hol volt még a vége? Az összezavarodott vendégek gyorsan összeszedtek egy újabb kiállítást, amit Kovács Bronson használt ki, kegyelmet nem ismerve megszerezte a lélektanilag is nagyon fontos egyenlítő gólunkat(3-3)! A harmad végét megnyomta a Brassó, de Arany Geri gyönyörűen hárította a hirtelen jött lövéseket. Döntetlennel vághattunk neki az utolsó harmadnak. Ez hozta a legkiegyenlítettebb küzdelmet és a legnagyobb csatát. Mindkét csapat nyílt sisakkal támadt és jól védekezett, érezhető volt, hogy egy egyéni villanás fogja eldönteni a meccs végkimenetelét. És ez a harmad fele előtt nem sokkal érkezett is! Brown a félpályánál parádésan vette át a korongot, majd egy fantasztikus szóló után a kapu elé visszatette azt, Somogyi beleért a passzba, Keresztury Erik dolga már csak annyi volt, hogy a helyére tegye a játékszert, ő pedig nem is hibázott (4-3)! Innentől már minden mindegy alapon támadt a Brassó, mi pedig a kontrákra építettünk, tehát pörgős volt a mérkőzés vége is. Az eredmény azonban már nem változott, nehéz kezdés után nagy küzdéssel újabb győzelmet húzhatott be a MAC Budapest. Ki kell emelni Nagy Krisztiánt és Keresztury Eriket, ők egyaránt 1+1-gyel zártak, Brown pedig 2 gólpasszt jegyzett és a meccs legszebb támadását.