2017-10-30
mac1104
Még mielőtt nemzetközi szünetre mennénk…+ VIDEÓ
2017-11-04
A Magyar Kupa negyedik fordulójában a KMH vendégeként szerepeltünk a Tüskecsarnokban. Címvédőként nem lehetett más célunk, mint a győzelem. Hiányzóink akadtak bőven: Bálizs helyett Arany kezdett a ketrecben, a védelemből Pozsgai Tamás és Kovács Bronson, míg a csatársorból Keresztury Erik hagyta ki a ma esti találkozót.
Határozottan kezdtük a mérkőzést, ám némi meglepetésre a haza csapat szerezte meg a vezetést egy szép kontrából - Vincze révén. Másfél perccel később azonban egyenlítettünk: egy három-kettes szituáció végén Brance Orban lőtt elemi erővel Hajek kapujába. Az első játékrész derekán Majoross Barnabás talált be Somogyi passzából, megszerezve ezzel a vezetést a MAC-nak. Nem sokkal később azonban jött az egyenlítés: Petres mattolta Arany Gerit, így egy küzdelmes és kiegyenlített harmad után 2:2-vel vonultak öltözőbe a csapatok. A második játékrészben azonban felőröltük vendéglátóinkat, bár csak egyetlen gólt jegyezhettünk a harmad során - Dansereau talált be a nyolcadik percben - azonban a kialakított helyzetek és a kapuralövések száma jóval nagyobb különbséget mutatott. A záró harmadban pedig beindult a gólgyártás: előbb Dansereau növelte kétgólosra a vezetést, majd Brown talált be Tomas Klempa átadásából, végül pedig Dansereau szerezte meg harmadik gólját a mai meccsen. A végén Brown még kihagyott egy büntetőt, ám a lényegen ez nem változtatott: KMH-MAC Budapest 2:6! Gratulálunk Keegan Dansereaunak a mesterhármasához!
Szép volt Srácok, folytatás vasárnap Bécsben!

Fotó: Dömötör Csaba