2018-09-15
42044627_1823780797718313_2388958885613404160_o
Kedves szurkolóink, ma a Banska Bystrica csapatával játszik este héttől a MAC Újbuda.
2018-09-18
Az első harmad kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, sőt, a legszebb támadás Szigeti Ákos nevéhez fűződik, aki egy gyönyűrű csellel húzta át a korongot a védő mögött, majd lőtte kapura, de Gracnarban valahogy elakadt fiatal csatárunk közeli lövése.
A 16. percben egy csúnya korongeladásból, kettő az egyes leindításból Mlynarovic szerezte meg a vezetést a hazaiak számára (1-0).
A harmad legvégén érkezett a válasz: Tomás Klempa vitte be a korongot az ellenfél harmadába és adott mesteri passzt Keegan Dansereau-nak, aki közelről hidegvérrel lőtte ki a felső sarkot (1-1). Tette mindezt 12 másodperccel a harmad vége előtt, megszerezve így az egyenlítő gólunkat.
A második harmadot jobban megtolta a Poprád, köszönhetően annak is, hogy sok időt tölthettek emberelőnyben. A MAC közben kontrákkal próbált operálni, mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, sajnos mi elég sok időt töltöttünk a büntető padon.
Ismét a 16. percben jött a hazai gól, Cameron Burt kiállítása után Bálizs Bence több hatalmas bravúrt is bevetett, de Koys végül bevette a MAC kapuját (2-1). A harmadik harmadot már a Poprád irányította, a MAC védelem azonban nagyon jól állta a sarat, Bálizs pedig ihletett formában védett. A harmad második felére egyre nagyobb lett a nyomás, mi pedig ismét kontrákkal próbálkoztunk.
Továbbra is sok volt a kiállítás, hét perccel a vége előtt Scott Macaulay ülhetett ki és még mielőtt visszajött volna, már kiküldték Jesse Dudást is. A MAC továbbra is nagyszerűen védekezett, sőt, Terbócs István révén még egy szép kapuralövésünk is volt.
A végére lehoztuk Bálizst, a Poprád pedig kihasználta az üreskapus lehetőséget és fél perccel a vége előtt beállította a 3-1-es végeredményt. Kemény meccsen vagyunk ismét túl, nincs sok idő az éjszaka hazaérő Csapatnak a pihenésre, kedden a második hazai meccsünket játsszuk a Tüskecsarnokban. Gratulálunk a ma este nyújtott teljesítményhez! Innen folytatjuk tovább, leszünk meccsről meccsre egyre jobbak. Jó utat hazafele mindenkinek, köszönjük szépen a fotókat Timinek és Alexának. Hajrá MAC!