2018-08-17
39990253_1797802750316118_5891977849098731520_n
Glasgow Braehead Clan-MAC Újbuda : 4-5
2018-08-28
Az első harmad elképesztő iramban zajlott, azonnal egymásnak estek a csapatok. Mindkét oldalon voltak helyzetek, aztán emberelőnybe kerültünk és a következő perceket egyértelműen a MAC dominálta.
Az előny sajnos kihasználatlanul maradt és az eredmény sem változott a 15. percig, ekkor a Nyitra volt emberelőnyben és egy lepattanó lövés épp Lantosi elé került, aki megszerezte a vezetést (0-1).
Rajna Mikire nem lehetett panasz, a gól sem rajta múlt, előtte pedig hatalmas bravúrokat bemutatva védte a kapunkat.
Nem tarthatott sokáig a hazaiak öröme, mert szinte azonnal érkezett az egyenlítés Szabad Kevin ütőjéről (1-1)! Egy szép Rajna védés után kontráztunk és Kevin közelről vette be a kaput.
Sőt! Az ifjú csatár egy percen belül ismét betalált (2-1)! Újabb kontra, újabb közeli lövés, újabb gól! Az első gól Dansereau, a második Brown passzából született. A másodikban sajnos fél harmad sem kellett, hogy fordítson a Nyitra. Az ötödik percben Scott Macaulay kiállítását váltották gólra, kiegyenlítve az eredményt, majd a nyolcadik percben egy messziről eleresztett lövés pattant ki, amiből megszületett a harmadik találat (2-3).
Két perc múlva újabb gólt kaptunk, Bucek nagy lendülettel vezette Rajnára a korongot és még azelőtt átjuttatta azt a gólvonalon, hogy a kapusunkat is besodorta volna kapuba (2-4).
Nem adtuk azonban fel és hatalmas szívvel küzdöttünk tovább. Több szép helyzetet is sikerült kialakítani, a 13. percben pedig Chris Bodó egy büntetőt is lőhetett. A hazaiak kapusa azonban úgy tűnt mindent kivéd ebben a harmadban.
A harmad felétől jött az edzőmeccseken szokásos kapuscsere, Bálizs állt be és azonnal munkához is látott. Az érkező szlovák támadásokat parádésan védte. Emberelőnyhöz jutottunk a játékrész második felében, és ismét beszorítottuk az ellenfelet a saját kapuja elé. Gól ekkor még nem született, azonban a kiállítás letelte után pár másodperccel Bodó javított: közelről kotorta be a felső sarokba a harmadik MAC gólt (3-4)!
Nem sokkal később majdnem az egyenlítés is összejött, Orbánt és Nagy Krisztiánt csak szabálytalanul tudták megállítani, így újból emberelőnybe kerültünk. Ennek azonban nem lett jó vége: hiába szorítottuk be újból őket, egy kontra után Scheidl növelte az előnyt (3-5).
A MAC továbbra is emberelőnyben volt, így nyomtunk tovább, aminek meg is lett az eredménye: két újabb szlovák kiállítás és majdnem két teljes perc kettős emberelőny.
Ahogy kell, beszorítottuk ellenfelünket, záporoztak a lövések, de Foltán valahogy végig állta a sarat. A harmad végén így kétgólos hazai vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe.
A harmadik harmad első felére sajnos technikai okok miatt stream nélkül maradtunk, így csak "vakon" tájékozódva tudtuk meg, hogy a negyedik percben újabb nyitrai gól született (3-6).
Mikor végre újra kaptunk képet, nagy Bálizs védéseket láthattunk és továbbra is pörgős játékot.
A MAC kontrákkal próbált operálni, ugyanakkor a védelem parádésan ellenállt a szlovák nyomásnak.
Az utolsó öt perc elejét próbáltuk még megnyomni, egy kapuvasat is sikerült ütni, a legvégére azonban leeresztettünk kicsit. Az utolsó három percben még háromszor betaláltak a hazaiak, így a gólkülönbség már bőven túlozva mutatta a két csapat közötti különbséget (3-9).
Összességében, bár az eredmény nem a mi szájízünk szerint alakult, mégis büszkék lehetünk a Csapatra, mert egy percig sem adták fel a jóval esélyesebb ellenféllel szemben és teljes szívvel hajtották végig a hatvan percet, hosszú ideig egyenlő félként küzdve és megizzasztva a Nyitrát. Csak így tovább fiúk! Hajrá MAC!

Köszönjük a képeket az univerzális Toronynak, aki még azt a kérésünket is teljesítette nem kevés teendője mellett, hogy ugyan már készítsen pár fotót a srácokról... <3