Kedves szurkolóink, itt is vagyunk Majoross Gergely szakmai véleményével!
2018-11-03
Összes

HC Kosice-MAC Újbuda 4:8

Hatalmas bravúrt hajtott végre Csapatunk, nagyszerű játékkal és a korongbedobás kezdetétől az utolsó sípszóig hajtva sikerült ma legyőzni vendéglátóinkat. Ma a MAC Újbuda volt az aki minden kis hibát észrevett, kihasznált és büntetett. Jó ütemben kezdtük a mérkőzést, nem kellett sokat várni az első MAC gólra, Szabad Kevin kipattanó lövését másodszor már nem tudta védeni Habal, Odnoga vágta be a 3ik percben, megszerezve ezzel a vezetést. A kassaiak sem lazsáltak, két percre rá Galambos vette be Rajna Miki kapuját. Ez persze nem vette el a mieink kedvét, sőt. Chris Bodó alig három percen belül húzta be a második gólunkat Langkow és Brance Orbán asszisztjából, majd nagyon szépen sikerült egy emberelőnyös helyzetet is értékesítenie ugyanennek a triónak, ezúttal Chris Langkow lőtte be egy szép összjáték végén a 3-ik MAC gólt.

A második harmadban sem hagyott alább Csapatunk támadó kedve, bár Bugár Gábor góljához kellett a kassai védelem segítsége is. Bugi kékvonalas vasról kipattanó lövését segítették a nagy kapkodásban vissza a kapuba az 5-ik percben. A mai meccsen nagyon jól sikerült az emberelőnyös helyzeteinket gólra váltani, így született meg az ötödik találatunk, Brance Orbán lőtte be Chris Bodó passzát.

5-1-es MAC vezetésnél időt kért a Kassa csapata, össze is kapták magukat, mert előbb Hascak lőtt egy emberhátrányos gólt, majd Dudás talált be kék vonalról. Csak azért nem tudtunk ennek maradéktalanul örülni, mert nem a mi Jesse Dudásunk volt a gólszerző.

Terbócs is beköszönt a 36-ik percben, ezt követően kapuscserét eszközölt a Kassa, Matús kapus váltotta Habalt. A második játékrész még egy Hascak gólt eredményezett, a harmadik harmadnak 4:6 MAC vezetéssel vágtunk neki.

És Jared Brown nem is váratta sokáig a Csapatot Kassáig követő és buzdító szurkolóinkat, alig 14 másodperccel a kezdés után belőtte a harmadik emberelőnyös gólunkat is.

A nyolcadik és egyben utolsó találatot ezúttal a mi Dudásunk, Jesse Ray lőtte, a kék vonalról megindulva és megállíthatatlanul, beállítva ezzel a 4:8-as végeredményt.

Nincsenek szavaink, mennyire büszkék vagyunk a Csapatra! Ismét sikerült egy kisebb sporttörténelmi bravúrt végrehajtaniuk, gratulálunk! ♥️

Vasárnap folytatjuk hazai pályán, a Zólyom ellen várunk szeretettel mindenkit, aki egy izgalmas meccset szeretne végigszurkolni.

Hajrá MAC! Fotó: Mudra László