Győzelemmel felérő vereség a HK Nitra ellen!

2017-10-09
miszurkink2
Ma este, helyi idő szerint 19.00-kor…
2017-10-14
A múlt heti Tüskecsarnokban rendezett első mérkőzést követően nem várt egyszerű feladat Csapatunkra, idegenben kellett legyőznünk a Visegrád Kupa egyik favoritját. Bizakodásra adott okot, hogy a múlt heti meccsen az utolsó pillanatig versenyben voltunk, de a végén a szerencse a HK Nitra mellé állt.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a nyitraiak dominanciájával, amely fölény a harmad második felére góllá érett. Előbb Rzavsky talált be Luciani passzából, majd Kovácik lőtt be egy kipattanót. Ekkor úgy tűnt, hogy hamar szertefoszlanak a továbbjutásról szőtt álmaink, de még a játékrész végén Keegan Dansereau szépített: 2:1 oda.

Egy küzdelmes második játékrészt követően, - amely nem hozott gólt, csak kiállításokat - a zárófelvonásra ismét rákapcsolt a nyitrai alakulat. A korábban gólpasszt jegyző Luciani köszönt be a harmad közepén. Ekkor már két góllal vezetett vendéglátónk, így összesen három gólt kellett lőnünk ahhoz, hogy legalább hosszabbításra mentsük a párharcot….í/br> Ami ezután következett, azt nehéz szavakba önteni. Az 54. perc legvégén előbb Jarmo Jokila volt eredményes emberelőnyből, majd nem sokkal több mint egy perc elteltével Tomas Klempa talált be 3:3-ra módosítva ezzel az állást. De még mindig kellett egy gól… Egy aprócska gól…. …ami nem egészen 29 másodperccel meg is érkezett a nyitrai ketrecbe, Jared Brown révén. Hihetetlen pillanatok voltak ezek! Következhetett tehát a hosszabbítás, amit a házigazdák bírtak jobban idegekkel. A végeredmény tehát 4:4 lett, egy egészen elképesztően izgalmas végjátékot követően, így 5:4-es összesítéssel búcsúzunk az idei Visegrád Kupától, emelt fővel, hatalmas szívvel és parádés játékkal!

Szép volt Fiúk! Nagyon büszkék vagyunk Rátok!