HK Nitra-MAC Újbuda : 9-3
2018-08-22
Nottingham Panthers- MAC Újbuda 4-2
2018-08-28
Végletekig kiélezett küzdelemben, hosszabbításban hoztuk el a győzelmet Glasgowból!
Az első harmadban nagyrészt a védekezést és az emberhátrányos játékot voltunk kénytelenek gyakorolni: négy MAC játékost is kiküldtek a bírók az első húsz percben.
Azonban a védelem és Bálizs Bence egyaránt csúcsteljesítményt nyújtottak, komoly védőmunkával és nagy bravúrokkal sikerült gólmentesen tartani a kapunkat. A második harmadban hamar megszerezte a vezetést a Clan: Fitzgerald talált a hálóba. A hatodik percben azonban Nagy Krisztián góljával egyenlített a MAC (1-1).
A harmad fele előtt végre emberelőnybe kerültünk, a mérkőzés során először. Ezt nem sikerült gólra váltani, sőt kapásból a kiegészülés után újból vezetést szerzett a skót csapat: Tanski lövése talált utat a MAC kapujába (1-2).
Ám alig két perccel később Jesse Dudás révén újra egyenlítettünk (2-2)!
A játékrész utolsó 5 perce előtt kicsivel kettős emberhátrányba kerültünk: Szabad Kevin és Jared Brown egyaránt a büntetőpadot koptathatta. A meccs leghosszabb két perce nem is telt sajnos gól nélkül, Bierum a kiállítások letelte előtt kicsivel vette be kapunkat (2-3).
De a MAC többek közt a hatalmas szívéről ismert, nem is hagytuk annyiban az eredményt! Chris Bodó az utolsó percben egyenlítette ki harmadszor is az állást (3-3)! Bodó gólja emberelőnyből született.
A harmadik harmadot is emberelőnyben kezdtük, Conolly kapott fegyelmit fejre ütésért.
Ez még kihasználatlanul maradt, azonban egy perc sem telt el a kiállítás letelte után, mikor Terbócs István megszerezte a MACnak a vezetést(4-3)! Először vezettünk ezzel a meccsen.
Innentől kicsit kapkodósra vette a figurát a Clan, minden helyzetből próbáltak rohamozni. A harmad felénél majdnem sikerült emberhátrányból betalálniuk. Az utolsó percben páros kiállítás - Nagy Krisztián és Tanski ültek le - és hazai időkérés következett. Ez utóbbi meg is hozta az eredményét, fél perc sem volt hátra a mérkőzésből, mikor beütötte az egyenlítő gólt a hazai csapat (4-4).
A hosszabbításban nem sokáig cicóztunk, bő egy perccel a kezdés után Jared Brown azonnal megszerezte a győztes gólt!
A meccs legjobbja Chris Bodó lett, neki is és a Csapatnak is gratulálunk ehhez a nagyszerű győzelemhez!

Köszönjük szépen a közvetítést Adrian Coopernek és David Cummingnak, nélkülük nem tudtunk volna mit írni. 😊