Holnap este a pesterzsébeti pályán lép jégre Csapatunk… + VIDEÓ
2017-10-22
22791853_1457622187667511_651183625740056620_o
Nagyszerű hírünk van…!
2017-10-25

Egy végletekig kiélezett, hatalmas iramú mérkőzésen megtört az úgynevezett "MAC átok", az FTC most először le tudott győzni minket.
Az első harmad elejétől kezdve nálunk volt az irányítás, többet támadtunk, kevés helyzetet engedtünk a Fradinak, ezeket pedig Bálizs hol könnyedén, hol bravúrral hárította.
Próbáltuk beszorítani a hazaiakat a kapujuk elé, ez néhányszor sikerült is. A jég végül 6 perccel a harmad vége előtt tört meg - na, nem szó szerint😊 -, ekkor egy nagyszerű összjátékot követően Brown talált be a tátongó kapuba (1-0).
Tovább nyomtunk a harmad végéig és egy kapu előtti helyzet végén Nagy Krisztián kotorta be a korongot. Gyors visszanézés után azonban a bírók elvették a gólt magas bot miatt, így maradt az 1-0.
A második harmad sokkal pörgősebb játékot és kiélezettebb küzdelmet hozott. A Ferencváros itt már abszolút egyenlő ellenfél volt. Helyzet és gól is volt mindkét oldalon. Előbb egy középről meglőtt lövésből kapott kötényt Bálizs, de Klempa alig egy perc múlva a saját kipattanó lövését visszatéve válaszolt erre (2-1).
A harmad második felében is előbb nekünk jött ki jobban a lépés: Brown a palánk mellől mesteri passzt adott Dansereaunak, aki nem is hibázott (3-1). Innentől viszont sebességet váltott a FTC és a játékidő hátralévő része sajnos róluk szólt. 3 és fél perccel a vége előtt Tendler középről ütötte be a szépítő gólt, ráadásul alig egy perc volt hátra mikor Virág egy szép messzi lövéssel egyenlített (3-3).
Döntetlennel fordultunk tehát az utolsó harmadra, de hamar vezetést szerzett a Ferencváros. Egy középre adott korongot vehetett át szinte teljesen üresen Fliszár és nem is hibázta el az ajtó-ablak helyzetet (3-4).
A kapott gól felébresztette a mieinket és érezhetően nyomni kezdtünk. Sok kapura lövésünk volt, de ugyanennyi Sevela védést és hazai blokkot, valamint egy-egy Bálizs bravúrt is láthattunk.
Terbócs és Korbuly összeakaszkodásánál utóbbi húzta a rövidebbet, de mindkettőjüket kiállították a játékvezetők. A négy-a-négy elleni játékban mindkét oldalon voltak ordító helyzetek, de a kapusok állták a sarat.
A harmad második felében hatalmas nyomás alá helyeztük a hazai kaput, a Fradi pedig kontrákkal operált. Bálizson igazán nem múlt, állta a sarat de a másik oldalon Sevela élete formáját hozta, meg kell emelnünk előtte a kalapunkat. Nem is esett több gól, maradt a 4-3-as hazai siker.