2017-02-16
16797616_1233435880086144_6441378201665139163_o
One win away from the Semi finals
2017-02-21
A párharc 2-1 arányú vezetésének birtokában, de hazai vereséget követően a visszavágó reményében utaztunk Székesfehérvárra. Az EBEL rájátszás ígéretének elmúlásával csatlakozott a fehérvári kerethez több kiváló játékos, Vas János, Kóger Dániel, Orbán Attila és Erdély Csanáddal erősödve álltak fel a Titánok. Szépszámú publikum várta a csapatokat, a hazaiak a gyengécske EBEL szezon után kívántak vigasztalódni, mi pedig reménykedtünk, hogy egy lépéssel közelebb tudunk kerülni a továbbjutáshoz.
Meg is szereztük a vezetést a 7. percben, amikor is Kovács Csaba váltotta gólra Keresztury átadását. A lőtt gól felpaprikázta a hazaiakat és a harmad második felében átvették a kezdeményezést. Az EBEL sor villant a 14. percben Vas János egyenlített, érdekesség, hogy a hazai hoki egyik ikonja élete első MOL Liga meccsét játszotta. Nem örülhettek sokáig a fehérvári ultrák, a 17. percben Booras takarásból leadott lövése talált utat és újra visszavettük a vezetést, 1-2. Nagyon küzdelmes meccsre volt kilátás, de egy harmad után vezettünk!
Emberelőnyben kezdtük a harmadot, ez elsőre még kimaradt, de kisvártatva az újabb előnyt már Kovács Bronson értékesítette, remekül kezdtük a harmadot. A harmad második felére átvették az irányítást a fehérváriak és sajnos ez gólokban is megmutatkozott, a 34. percben Szabó Dániel, majd 38. percben Sárpátki Tamás is betalált. Két harmad után döntetlen volt az állás, ami hűen tükrözte a meccs képét.
Sorsdöntő harmad következett, talán az egész párharc szempontjából valóban súlya volt, hogy döntetlennel vagy 3-1es vezetéssel megyünk vissza a Tüskecsarnokba. Nagyon izgalmas és változatos játék zajlott, rengeteg ütközéssel és helyzettel. Kevéssel a vége előtt már gólt kiáltottunk egy kapu előtti kavarodás után, de maradt a döntetlen és jöhetett a hosszabbítás. A ráadástól azt kaptuk, amit a 4 a 4 elleni játéktól várni lehet, rengeteg lövést, ziccert, kapusbravúrokat és lüktető játékot. Az orosz rulett nekünk kedvezett, 3 perccel a vége előtt Drew Olson lőtte be a kipattanót, amivel megnyertük a mai meccset! Egy végletekig kiélezett mérkőzésen, egy nagyon jó csapat ellen fantasztikus eredményt értünk el! Szerdán a továbbjutásért játszunk, 3-1-es vezetéssel várhatjuk a következő megmérettetést.

Gratulálunk a srácoknak, óriásit küzdöttek, nagyon büszkék vagyunk rájuk!