17426213_1263792630383802_2211574551874015407_n
MAC comes up short to DVTK in the Finals
2017-03-23
DVTK Jegesmedvék- MAC Budapest, 2-1

Ma, a bajnoki döntő ötödik mérkőzésének kezdetén, 3-1 arányban a hazaiak vezették a négy nyert meccsig tartó döntőt. Ilyen helyzetben utaztak el a mi fiaink, hogy megfordítsák a párharcot. Tudtuk, hogy a srácok nem adják könnyen a bőrüket, bárhogyan is alakuljon majd a meccs.
Kiegyenlített játékot hozott a harmad első fele, komolyabb ziccer nélkül. Érezhető volt a tét nagysága, egyik fél sem vállalt felesleges kockázatot, ugyanakkor a sebességre nem lehetett panasz. A harmad második felében inkább a hazaiak veszélyeztettek. De az utolsó öt percben átvettük a kezdeményezést és egy kapu előtt jelenetnél kis híján gólt szereztünk. Igazságos döntetlennel mehettek szünetre a csapatok, szusszanhattak egyet a játékosok.
A második harmad még az előzőnél is komolyabb iramot hozott. Egyenlő erők képét mutatta a játék, volt helyzet mindkét kapu előtt. A harmad közepén változott meg a játék képe, amikor emberelőnybe kerültünk. Azt a fórt kibekkelték a hazaiak, de egyértelműen átvettük az irányítást és érett a vezető gólunk, a párharc során talán először volt érezhető, hogy kifejezetten zavarban vannak a piros-fehérek. El is váltották magukat a hazaiak, Terbócs István vihette be a korongot, a csatártársak elvitték a védőket,kedvenc 34-es számú csatárunk pedig stílusosan belőtte a vezető gólunkat a 34. percben. Tovább nyomtuk a gázt a hátralévő időben is, kevés hiányzott az újabb gólhoz emberelőnyben, de Adorján eszén nem tudtunk túljárni.
Kiegyenlített volt a harmadik harmad játéka, akár növelhettük volna az előnyünket többször is, de nem ez történt. A 47. percben Hajós Roland maradt ott a kapunk előtt, sajnos nem figyeltünk rá, ő pedig belőtte a korongot Bálizs Bence hóna alatt (1-1). Ha lehetett még fokozni az izgalmakat akkor ezt meg is tették a felek, igazi rohanós játék alakult ki. Nagy Gergő léphetett ki szólóban, Adorján eldobta a botját amit büntető követett, ám a fiatal hálóőr hárította Nagy Gergő lövését. Mindkét félnek voltak helyzetei, de a vezetést megszerző gól sajnos nem nekünk jött össze. Szinte a semmiből, másfél perccel a vége előtt a kékről lőttek a védők, amibe Pavuk szúrt bele a kapu előtt és szerezte meg a vezető gólt (2-1). Óriási iramot diktáltunk az utolsó pár percben, de se a kapus lehozatal, se az időkérés nem segített. Nyert a DVTK csapata, megszerezte ezzel a 2016/2017 szezon serlegét, gratulálunk nekik a MOL Liga bajnoki címhez!

Csapatunknak köszönjük ezt az izgalmas szezont, a Magyar Kupa győzelmet és a második MOL Liga ezüstérmet!
Szurkolóinknak a támogatást, azt, hogy sikerült ilyen rövid idő alatt összekovácsolódnunk és egymást támogató, tisztelő közösséggé válnunk.