DVTK Jegesmedvék- MAC Budapest 5-4 (hosszabbítás után)

MAC and DVTK tied up at 1-1 after two games
2017-03-17
17352436_1258415544254844_3849521790114493094_n
MAC Budapest – DVTK Jegesmedvék 3-0!
2017-03-17
Ma sor került a MOL Liga történetének talán legjobb szezonja után a régóta várt bajnoki döntő első mérkőzésére.A korai kezdés ellenére sem sok üres hely akadt a Népkertben.Mindkét fél hiányzók nélkül, a lehető legjobb összeállításban kezdhette talán minden idők legjobban várt bajnoki döntőjét.

Parázs hangulat és elképesztő nézőtéri buzdítás fogadta a feleket. Jobban kezdték a hazaiak a mérkőzést, több helyzetet alakítottak ki és többször játszhattak emberelőnyben. Látható volt, hogy a pirosak próbáltak minél gyorsabban kapura törni és lőni. Jó néhány Bálizs bravúrra és kivédekezett emberelőnyre volt szükség a harmad első felében ahhoz, hogy ne szerezzék meg a hazaiak a vezetést. A 18. percben már kapusunk is tehetetlen volt, Johnston léphetett ki és nagyszerűen lőtte ki a sokszor megénekelt „botos 20 centit”. Alig egy perc elteltével egyenlíteni tudtunk, egy kapu előtti komoly jelenet után Nagy Gergő tette hátra a korongot, amiből Vokla Roland óriási gólt lőtt. Az első harmadot emberhátrányban fejeztük be, de döntetlen állással.

A második harmad azt hozta amire mindenki várt: igazi kemény, nyílt sisakos játékot, szemmel láthatóan sokkal gólra törőbben és több kapura lövéssel próbálkoztunk. Az első komoly helyzet Johnston előtt adódott, a harmad közepén a kaput megkerülve millimétereken múlt, hogy visszahúzza a kapuba a korongot. Azonnal jött a válasz, Nagy Krisztián lőhetett üres kapura, de a pattogó korong kiszúrt remek csatárunkkal, Magosi sem volt sikeresebb a túloldalon, ő egy kapuvasat lőtt. Megint a harmad utolsó két perce hozta a gólokat, a 38. percben Pavuk lövését kispárgázta Bálizs Bence, de amikor Pavuk Attila nem adta fel, letámadott, és beleszúrt a korongba akkor már tehetetlen volt, az bepördült a kapuba (2-1). A harmad utolsó percében Galanisz Nikandrosz tett a kapu elé egy korongot, ami becsorgott a kapuba és 3-1-re növelte a miskolci előnyt. A jegesmedvék már lélekben az öltözőben pihentek amikor 14 másodperccel a vége előtt Nikiforov maradt egyedül a kapu előtt és nem hibázott (3-2). Fejlődött a játékunk, de a győzelemhez kevésnek tűnt, maradt 20 perc a javításra.

Egyáltalán nem úgy kezdődött a harmad ahogyan elképzeltük, a 42. percben Toulmin maradt a kapunk előtt, jól játszották meg, ő pedig nem hibázott (4-2). Láthatóan megzavart minket a gól és ekkortájt jobban játszottak a hazaiak. Túllendültünk a harmad közepére a bekapott gólon, de nem tudtunk dominálni, jól védekeztek a piros-fehérek és ölték a játékot. Öt perccel a vége előtt kerültünk emberelőnybe, kivédekezték Láda Balázsék a 4-3 majd az 5-4 elleni két percet. Talán elhitték a hazaiak, hogy megnyerték a meccset, amikor két és fél perccel a vége előtt Booras kapáslövésből szépített (4-3). Nem akármilyen hajrára volt kilátás, óriási nyomást gyakoroltunk Adorján kapujára és 58. másodperccel a vége előtt Escobedo egyenlített egy hatalmas bombával , 4-4-re állítva be az eredményt. Így a döntő első meccsén rögtön jöhetett a hosszabbítás. Sajnos nem tartott sokáig, a 3. percben Johnston maradt üresen a kapunk előtt és közvetlen közelről nem hibázott. Óriásit játszva álltunk fel, de a győzelmet ma nem sikerült behúznunk. Erre két nap múlva lesz lehetőségünk, a csapatot ismerve holnaptól csak azon fog mindenki dolgozni, hogy a mainál is jobb teljesítményt nyújtva közelebb kerüljünk a kitűzött célunkhoz! Folytatás csütörtök este 19.45-től a Tüskecsarnokban.