2018-02-11
Fotó: Mudra László - MAC
Indul a rájátszás!
2018-02-22
Óriási iramban kezdték a mérkőzést a csapatok, egy perc üresjárat nem sok, annyi sem volt az első harmadban.
Mindkét oldal szép helyzeteket dolgozott ki, a védelmek azonban sokáig állták a sarat.
A fizikai játék dominált, ez kiállítások formájában is megnyilvánult. Öt perccel a vége előtt, egy 4-a-3 elleni helyzetben csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás kapott egy jó passzt és hatalmas bombával szerezte meg a vezetést (1-0)!
A harmad legvégére kettős emberhátrányba kerültünk, folyamatosan záporoztak a lövések Bálizs kapujára és 10 másodperccel a vége előtt Magosi egyenlített (1-1). A második harmadra is áthozták a csapatok a fordulatszámot, semmit sem lassult a játék. Elég hamar gólt szereztek a hazaiak, ismét emberelőnyből, ezúttal Joe volt eredményes középről (1-2).
A harmad második fele azonban egyértelműen a MACé volt. Bő 8 perc volt hátra, mikor egy kivédekezett emberhátrány után nem tudott visszazárni a hazai csapat és Scott Macaulay szép lövéssel egyenlített (2-2).
A végét pedig még jobban felpörgettük! Előbb Jared Brown csinálta meg a helyzetet Orbán Brance számára, aki meg is szerezte a vezetést újból a MAC számára (3-2)!
Majd ismét Orbán húzott el a kapu előtt, bevágta ezzel a ami meccsen második gólját, miközben a kapu is elmozdult. A bírók videóztak egyet, de megadták a gólt végül (4-2).
A záró játékrész egy hatalmas DVTK helyzettel indult, de kis szerencsével megúsztuk a szépítést.
Sőt! Nem sokra rá egy nagyon patent összjáték végén Dansereau Keegan szerzett újabb MAC gólt (5-2)!!!
Nem sokkal később majdnem sikerült az ismétlés, de Adorján kapus hárította a lövést.
A harmad második felét megnyomta a DVTK, de Bálizs Bence és a védelem nem engedett semmit sem! A vége maradt a sima 5-2, fantasztikus játékkal ajándékoztak meg minket a Fiúk a mai napon.
Csak így tovább a rájátszásban is! Hajrá MAC!!!

Köszönjük szépen a fotókat a DVTK Jegesmedvéknek.