DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest: 2-3 A döntő állása: 3-0 a MAC javára.

Fotó: Mudra László - MAC
Ma este 18:30-kor folytatódnak az Erste Liga döntőjének küzdelmei
2018-03-27
Ma este 8 órától indul az Erste Liga döntőjének negyedik mérkőzése a Miskolci Jégcsarnokban.
2018-03-28
A MAC vezette az első támadást rögtön a kezdő korongbedobás után, aztán egy gyors kontrából hidegzuhanyként érkezett az első miskolci gól. A döntőben eddig nagyon nagy formában játszó Galanisz közelről volt eredményes (1-0).
A Csapatunkat viszont nem olyan fából faragták, hogy egy gyors kapott gól megakassza őket. Eleinte még próbált irányítani a hazai csapat, de egyre inkább a MAC akarata érvényesült.
És jött is a 12. percben az egyenlítés! Brown kaparta ki a gesztenyét, Klempa pedig sebészi pontossággal lőtte ki a felső sarkot (1-1).
Néhány nagyon veszélyes támadást vezettek a Jegesmedvék, de Bálizs a helyén volt mindig.
Aztán a harmad végén jött a csattanó: egy szépen kijátszott támadás végén a korong Garát Zsombor elé került, aki egy hatalmas lövéssel megszerezte a vezetést a MACnak (1-2)!
A második játékrészt mi kezdtük jobban, alig egy perc telt el, mikor Brance Orbán és Chris Bodó lódult meg, majd előbbi mesteri passzát utóbbi kezelte le a kapu előtt, majd egy jéghideg csel után mattolta Adorjánt (1-3)!
Ezután jobban nyomott a DVTK, részben a sok emberelőnynek köszönhetően amit kaptak. A hatodik perc környékén egy rossz csere után túl sok emberünk volt a jégen, így szűk egy percig kettős hátrányban voltunk.
Az első kiállítást hősiesen kivédekeztük, de a második már túl soknak bizonyult. Egy szépen kipasszolt támadás végén ismét Galanisz volt eredményes (2-3). A játékrész további részében mindkét oldalon jöttek a helyzetek, de a védelmek és a kapusok is tökéletesen tették a dolgukat, így az eredmény már nem változott. Az utolsó harmadbann végig nyomott a DVTK, rendre dolgozták ki a helyzeteket és próbálkozásaik rendre elvéreztek a védelmünk falán. Nagy nyomást helyeztek a kapunkra, Bálizs Bence viszont tökéletesen végezte a dolgát.
Néhány kontrából mi is próbálkoztunk, de láthatóan az előny megtartására fektettük a nagyobb hangsúlyt.
Egészen a meccs végéig ebben a szellemben zajlott a küzdelem, a MAC védők vetődtek, kapartak, blokkoltak, ott hagyták a szívüket a jégen.
Bő egy perccel a vége előtt jött a menetrendszerű miskolci időkérés és kapuslehozatal. A maradék idő pedig a buli - tilos felszabadítás kombóval telt el. A hatvan perc letelt, a MAC pedig megnyerte a harmadik mérkőzést is!!!

Holnap este 20:00-tól a Miskolci Jégcsarnokban játsszuk a döntő negyedik mérkőzését.