DVTK Jegesmedvék-MAC Budapest 18:30 + VIDEÓ
2017-10-06
m
Holnap este hattól a Vienna Capitals lesz a vendégünk
2017-10-08
Ha a szerdai meccsre azt mondtuk, hogy az volt az eddigi szezonunk legjobb meccse, akkor mit mondhatnánk a ma estire? Teltházas, hatalmas hangulatú és iramú mérkőzés, igazi rangadó zajlott a miskolci jégcsarnokban.
Házigazdáink nagy elánnal vetették bele magukat a kezdésbe, nagy iramot diktáltak, sok támadást kellett a védelemnek és főleg Bálizs Bencének hárítania. Kiállításokból nem volt hiány, ahogy kettős emberelőnyből sem és az ilyenkor már már megszokott kakaskodás sem maradhatott el.
A hazaiaknak több kapura lövésük volt mint nekünk, Vas Jankó, Ritó, Tóth Ada, Vojtkó, Rantanen- aki még kék vonalról is megpróbálta hatástalanítani Bálizs Bencét- , de az első harmad nem hozott gólt. Annál több Bálizs bravúrt!
A második harmadban aztán egy domináns MAC lépett pályára és ha lehet egy fokozattal magasabb fordulatszámra kapcsoltak a játékosok.
Magosi Bálint szólójából született meg a vezető miskolci gól (1-0), a válaszra nagyjából négy percet kellett várni. Scotty Macaulay egyenlített (1-1), amit nem sokkal később egy Brance Orbán kapuvas követett. Ebből gól ugyan nem született, de a harmad végét jelző sípszóig ha lehet még jobban vérszemet kaptak a mieink, Adorján kapus remek teljesítményén múlt csak, hogy nem húztunk el legalább két góllal.
A harmadik harmadra még rövid ideig kettős emberelőnyben jöttünk ki, de ezt nem tudtuk gólra váltani.
A játékrészt teljes egészében hatalmas iram és nagy küzdés jellemezte mindkét részről. Záporoztak a lövések mindkét kapura és a csapatok sok-sok helyzetet dolgoztak ki, Bálizs és Adorján azonban továbbra is állták a sarat.
Cunningham kiállításánál Kovács Bronson egy kemény lövést blokkolt, utána első adandó alkalommal le is kellett mennie. Bronsit azonban nem olyan fából faragták, hogy sokáig a kispadon maradt volna, nem sokkal később már ő kínálta meg egy hasonlóan nagy lövéssel a miskolci kaput.
Öt perc sem volt már hátra, mikor egy kissé kaotikus hazai támadás során az előrehúzódó Rusk tiszta lövőlehetőséghez jutott, és ő tétovázás nélkül bebombázta Bálizs mellett a korongot (2-1).
Egy percen belül eldönthette volna a meccset a DVTK, azonban Bálizs ismét egy szenzációs védéssel mentette meg a Csapatunkat az újabb góltól. Kicsit több, mint 2 perccel a vége előtt Majoross Mester időt kért és azzal a lendülettel le is hozta a kapust. Sőt, nem sokkal később egy miskolci játékost ki is állítottak. A kettős előnybe vetett reményünk azonban nem sokáig tartott, egy percen belül a bírók tőlünk is kiküldték Kovács Bronsont.
Az utolsó másodpercekben próbáltunk még nyomni, de a káoszt kihasználva a hazaiak eldugták a korongot, így még csak lövésig sem jutottunk. Maradt a 2-1-es végeredmény.
Gratulálunk a Csapatunknak, igazán nagyot küzdöttek, büszkék vagyunk Rájuk!
Köszönjük a képeket a DVTK fotósának,Roppantó Krisztiánnak.