Dunaújvárosi Acélbikák-MAC Budapest: 6-3

2017-10-20
mac1022
Holnap este a pesterzsébeti pályán lép jégre Csapatunk… + VIDEÓ
2017-10-22
Nagyon jó iramú és pörgős mérkőzésen sikerült győzedelmeskednünk Dunaújvárosban. Az első játékrészben egy erős hatperces periódusban sikerült eldöntenünk a meccset, onnantól kiegyensúlyozott játék folyt, a végén hazai szépítéssel.
Nagyon erős iramban kezdtünk és ennek hamar meg is lett a gyümölcse. Alig telt el öt perc, mikor Tomás Klempa talált be Dansereau passzából (1-0). A gól után tovább nyomtunk és sikerült is növelni az előnyt alig fél percen belül! Garát nagy lövésébe Klempa ért bele, a korong így védhetetlenül vágódott a hálóba (2-0). Dunaújvárosi időkérés következett, de a játék képén nem sikerült változtatniuk az Acélbikáknak. A kilencedik percben csapatkapitányunk, Pozsgai Tamás küldött középre egy korongot, amibe ismét csak Tomás Klempa nyúlt bele, mesterhármast szerezve így (3-0)!
Újabb két percen belül érkezett a következő MAC gól. Emberelőnyös helyzetben Pozsgai a kék vonalnál átjátszotta a korongot Dansereau-nak, aki kegyetlenül bebombázta a negyedik gólunkat! És még mindig nem volt vége. Nem sokkal később Terbócs fülelt le a semleges harmadban egy újvárosi passzt, megjátszotta Keresztury Eriket, aki bepasszolta Nagy Krisztiánnak középre, ő pedig estében ütötte be a játékszert a hazai kapuba (5-0). Hat percen belül ütött 5 gólt a MAC, erre nem gyakran van példa.

Mi tényleg viszonylag gyorsan meg tudnánk szokni és egyáltalán nem bánnánk ha ebből rendszer lenne. 🙂

A játékrész végét a biztos eredmény tudatában kicsit lazára vettük, ezt ki is használta a DAB. Egyre többet támadtak, és végül egy szépen betett passzt Léránt értékesített (5-1).
A második harmad kiegyensúlyozottabb játékot hozott, de nem lehet azt mondani, hogy ráültünk volna az eredményre. Itt is, ott is adódtak helyzetek, azonban a védelmek és a kapusok is a helyükön voltak. A harmad közepén egyre jobban nyomott a DAB, Bálizs Bence azonban áthatolhatatlan téglafalként tornyosult a kapuban. Hiába a hazai próbálkozások, mégis mi növeltük az előnyünket. A játékrész tizenhatodik percében egy teljes lerohanás végén Somogyi Balázs vágta be közelről a hatodik MAC gólt (6-1).
A záró játékrészre ugyanolyan nagy iram és kemény játék volt a jellemző, mint az előző kettőre. Nagy ütközések, nagy lövések, néha kis kakaskodás. Bálizs továbbra is kifogástalanul védett, igazán nem ő tehetett a következő két hazai gólról. Előbb emberelőnyben ajtó-ablak helyzetet alakítottak ki az Acélbikák és Novotny nem hibázott közelről. Egy percre rá egy újabb védelmi fegyelmezetlenségből büntetőlövéshez jutott a DAB és Tanka magabiztosan lőtte be csapata harmadik gólját (6-3).
Innentől kezdve már jobban beállt védekezni a MAC és nem engedett többet. Az eredmény már nem is változott, összességében egy nagyon szép győzelemmel ajándékoztak meg minket a Srácok. Csak így tovább! Nagyon büszkék vagyunk Rátok!