17200920_1253697231393342_7349387934508542701_n
Vajon ki lett 2016/2017 legjobb kapusa és hátvédje?
2017-03-12
MAC Budapest – DHK 5-1

A párharc ötödik mérkőzésén a legnagyobb kérdés az volt, hogy le tudjuk-e zárni a párharcot vagy feltámad Debrecen? Sok tényezős volt az egyenlet, de a kulcs talán az volt, hogy ki tud ma este fegyelmezettebben játszani. A még mindig tartalékos vendégeknél visszatért Wéber, Dudás, Hári és Brown, a kapuban pedig Pleszkán kezdett. Nálunk csak az eltiltott Drew Olson maradt ki és a sérült Schmál Kristóf. Arany Gergely igazoltan volt távol, a junior csapat kapuját védte a döntő első meccsén a Jégpalotában.

A mérkőzés első tíz perce nagyon kiegyenlített játékot hozott, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek és mindkét kapus becsülettel tette a dolgát. Látszott, hogy a vendégek is inkább a játékkal próbálnak ezúttal foglalkozni. Aztán a 12. percben Somogyi lopta a távot, lövése után a kipattanót pedig Könczei Áron köszönte meg szépen és belőve megszerezte a vezetést. Alig egy perc elteltével egy újabb kipattanót értékesítettünk, ezúttal Booras révén (2-0). A helyzeteit jobban értékesítő csapatként megérdemelten vezettünk 20 perc után.

A második harmadot rekordszerűen kezdtük, 8 másodperc kellett ahhoz, hogy az elhozott buli és egy centerezést követően Jubinville növelje az előnyt három nullára. Az előny birtokában kicsit puhábbá vált a játékunk, egy eladott korongot a 28. percben az NHL-t is megjárt Schultz értékesített szólóban, megszerezve ezzel a Debrecen szépítő gólját (3-1) Ez aztán jól felpörgette a vendégeket, de egy páros kiállítás ismét megváltoztatta az erőviszonyokat. A 30. percben Pozsgai Tamás ólálkodott be a harmadba és lövése befért a rövid saroknál, ezzel 4-1-re sikerült ismét elhúznunk. Megérdemelt előnnyel mehettünk pihenni. A harmadik játékrész több szabálytalankodást hozott mindkét részről.

Lett volna emberelőnyben helyzete szépíteni a Debrecennek, de Bálizs Bence bravúrjai meghiúsították rendre a próbálkozásaikat. Már azt hittük mi is 4-1-re nyerünk mint juniorjaink, de aztán Kovács Bronson góljával 5-1-es végeredményt produkálva fejeztük be a mérkőzést. Remek meccset láthattunk ma este és megérdemelten indulhatunk kedden a Jegesmedvék otthonába a 2016/2017 MOL Liga szezon döntőjének első meccsét lejátszani. Dicséret illeti a Debreceni HK csapatát, akik tartalékosan, sérülésektől tizedelve is helytálltak és izgalmassá tették a találkozókat.

A Csapatunknak gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk rájuk! A szurkolóinkra nem kevésbé, olyan hangulatot varázsoltak meccsről- meccsre az elmúlt hetekben a Tüskecsarnokba, amilyent eddig még nem hallottunk! És a java még csak most jön!