ASC Corona 2010 Brasov – MAC Budapest: 1-3 Összesítésben: 3-0 a MAC javára!

Itteni idő szerint 17:30-kor folytatódik az Erste Liga elődöntőinek a MAC Budapest – Corona Brasov ágán zajló küzdelme
Nincs idő ülni a babérokon!
2018-03-12
ASC Corona 2010 Brasov – MAC Budapest: 1-3
Összesítésben: 3-0 a MAC javára!

Fantasztikusan indult a harmadik mérkőzés, mikor is a kezdő korongbedobás után nem sokkal Klempa ugratta ki Jared Brownt, aki a 38. másodpercben megszerezte a vezetést a MAC Budapest javára (1-0)!
Nem tartott sokáig az örömünk, gyors kiállítás követte a gólt és Tranca emberelőnyből kiegyenlített egy közeli lövéssel (1-1).
Alig fél perccel később újra előnyből támadhatott a hazai csapat, de Bálizs Bence nagy bravúrral akadályozta meg az újabb gólt. A Brassó próbált nyomást gyakorolni, de a MAC is kitámadott többször, gyors és pörgős játékkal telt a harmad.
A játékrész felétől már egyre inkább átvette az irányítást a MAC, majd a 16. percben Terbócs István passzát az elődöntőben eddig hatalmasat játszó Somogyi Balázs váltotta gólra (2-1). Az utolsó percekben próbált támadni a Brassó, de a védelem és Brunyánk is tökéletesen végezte a dolgát. A harmad végét jelentő sípszó után kisebb csetepaté alakult ki, amiből több kiállítás is született mindkét oldalon, és aminek köszönhetően előnyben kezdhettük a második játékrészt.
Ennek megfelelően a második 20 perc elejét nagyon megnyomta a MAC. Folyamatos terror alatt tartva az ellenfél kapuját záporoztak a lövések, de Polc kapusnak valahogy mindig sikerült megmentenie csapatát.
A továbbiakban kiegyenlítettebbé vált a játék, de még mindig a MAC akarata érvényesült jobban. Ami támadás eljutott a kapunkig, azt Bálizs hatástalanította, de a védelem sem lehet egy panasz szavunk sem.
Az utolsó perceket újból megnyomták a mieink, ám ezúttal nem sikerült betalálni, így 2-1-es vezetéssel vonulhattak a srácok az öltözőbe a szünetre.
A záró játékrész első 5 percében két kiállítást is fújtak a MAC ellen, de ezeket nem csak kivédekezni sikerült, hanem a másodiknál Jared Brown tudott meglépni egy rossz védelmi váltást követően és szépen ki is használta az előtte adódott lehetőséget (3-1)! A gólpasszos ismét Tomás Klempa volt.
Ez a gól egy kicsit megfogta a meccset, a MAC érezhetően több hangsúlyt fektetett a védekezésre és az előny megtartására. A 14. percben egy újabb kiállítás visszahozta a hazaiak támadókedvét, de a MAC Budapest védelme továbbra is áthatolhatatlan volt.
Két perccel a vége előtt utolsó szalmaszálként még időt kértek a Farkasok és a kapust is lehozták. Jött is a nyomás, hatalmas erőkkel támadtak a hazaiak, de nem sikerült gólt szerezniük, maradt a 3-1-es MAC siker!
Szép játékkal és hatalmas szívvel, igazi csapatjátékkal sikerült tekintélyt parancsoló, 3-0-ás előnyre szert tenni az elődöntőben.
Megmutatta a Csapat, hogy idegenben sincs megilletődve. Sőt! Jared Brown 2 gólja,Tomás Klempa 2 gólpassza és Soma újabb gólja – 3 meccsen az ötödik – mind kulcsszerepet játszottak a mai győzelemben, csakúgy, mint Bálizs nagyszerű kapusteljesítménye (38 védés).