6-3-ra nyert a MAC Budapest a DVTK Jegesmedvék ellen!

2016-12-01
4
Drew Olson újra a MAC Budapestben!
2017-01-03
Izgalmas, változatos első harmadot hozott a játéknap rangadója. Az újpestiek tűntek frissebbnek, és Vokla lövésénél Sila alighanem a szezon egyik legnagyobb védését mutatta be. Több újpesti emberelőnyt is sikeresen védekeztünk ki, a harmad végére előnybe is kerültünk, de nulla- nullával mentek le szünetre a csapatok. Nyílt sisakos, izgalmas harmadot láthattunk, tényleg csak a gól hiányzott.

Folytatódott a remek játék a második harmadban is, az első gólt a lila- fehér ikon, Sikorcin lőtte be, egy kapu mögül visszatett koronggal a 25. percben (0-1). Többször kerültünk emberelőnybe és uraltuk is a játékot, de hiányzott az átütő erő. Érett az egyenlítő gólunk, de sajnos Nagy Nilan növelte tovább az előnyt egy újabb kapáslövéssel(0-2). Vérszemet kaptak a lilák, és egy kapu előtti kavarodást követően, némi videóbírós segítséggel megszerezték a harmadik góljukat Csányi révén . Becsülettel nekik ugrottunk, de Benk lépett ki szólóban a lepattanóját pedig Frolik lőtte be (0-4).Jobban használta ki helyzeteit az Újpest és szerencséjük is volt ebben a játékrészben.

A harmadik harmadban nagy elánnal mentünk a szépítésért, a lilák pedig azt csinálták, amit nekik kellett, ölték a játékot. Meddő fölényben játszottunk, majd kettős előnyben próbálkoztunk tovább. Nagy Gergő unta meg a passzolgatást, korizott egy fél kört, majd óriási gólt akasztott a léc alá a 48. percben (1-4). Tovább plasztikáztuk az eredményt, 5 perccel a meccs vége előtt Somogyi Balázs lőtt emberelőnyben újabb gólt (2-4). Nagy Gergő tört be az utolsó percben, remekül centerezett az érkező Könczei Áron és lőtte be a harmadik gyönyörű gólt (3-4). Az utolsó 18 másodpercben nem tudtuk végrehajtani a csodát, a miskolci győzelem után nem sikerült behúzni az újabb rangadót, de a harmadik harmad teljesítményére járt a vastaps.

Ma este került átadásra az a jelképes csekk, amin egy nagyon imponáló összeg látható, ennyi folyt be az előző hónapban összegyűjtött adományokból a Magyar Rákellenes Liga számlájára. Jövőre is lesz Pink Month és mi újra igyekszünk legjobb tudásunk szerint segíteni Rozványi Balázsnak, a Magyar Rákellenes Liga igazgatójának és a steelers.hu szerkesztőinek, Kuhn Lászlónak és Fizel Zoltánnak. Köszönjük a Veszprémi Kézilabda Csapatnak, a Magyar Amerikai Futball Szövetségnek és a Sport TV-nek, hogy együtt, egymást erősítve ismét egy nemes ügyet képviselhettünk.