2016/2017 Magyar Kupa Bajnoka: a MAC Budapest csapata!

2017-01-30
16178808_1206181129478286_5997287626376867694_o
MAC Budapest – Debreceni HK 5-1
2017-01-31
Megvan felnőtt csapatunk első aranyérme!!! Miskolcon került megrendezésre a Magyar Kupa döntője, igazi hokiünnep volt ez, amit nagyon fegyelmezett és precíz játékkal végül megérdemelten nyertünk meg.
Az első harmad visszafogottan kezdődött, remekül fojtottuk meg a Jegesmedvék játékát. Játszottuk a saját játékunkat, ahogy edzőink azt kérik és szeretik. Emberhátrányba kerültünk az 5. percben, de kivédekeztük, ugyanezt a piros fehérek is megtették fordított szerepállásban. A 16. percben Sean Escobedo kék vonalas lövésébe Jubinville nyúlt bele és megszereztük a vezetést (0-1). Bár a harmad végét emberhátrányban töltöttük, sikerrel kivédekeztük a rohamokat. A második harmadban még precízebb játékkal rukkoltunk elő, gyakorlatilag hiba nélkül játszottunk. A 28. percben egy remek támadássorozat végén percekig a hazaiak harmadában tartózkodtunk, meg is lett az eredménye, Nagy Gergő értékesítette a kipattanót és belőtte a második gólunkat. Két perccel később Booras villant korábbi csapata ellen és 3-0-ás vezetéssel mehettünk szünetre.
A harmadik harmadban tudtuk, hogy a Miskolc csapata nagyon össze fogja kapni magát és mindent megtesz annak érdekében, hogy megfordítsa a meccs állását. Ennek megfelelően is kezdtek a borsodiak, két perc elteltével Pavuk be is lőtte a szépítő első gólt (1-3). Vezetőedzőnk lélektanilag a legmegfelelőbb percben nyúlt bele a mérkőzésbe, időt kért. Szinte rögtön meglett az eredménye, Somogyi került óriási helyzetbe, de Adorján emberfeletti bravúrral mentett, viszont ismét visszataláltunk magunkhoz. Érezhető volt a Miskolc nyomása, emberhátrányba kerültünk és Gőz Balázs betuszkolta az újabb hazai gólt a 46. percben. Nagy iramú játék alakult ki helyzetekkel mindkét oldalon. Az utolsó tíz percben szinte extázisban játszottunk, nem volt kérdés, hogy mindenki inkább meghal a pályán de ezt a meccset meg kell nyerni.
Meg is nyertük, több gól nem esett, győzelmet arattunk legnagyobb riválisunk felett: DVTK Jegesmedvék-MAC Budapest 2-3.

Nagyon büszkék vagyunk a csapatra, szép volt Fiúk! Hajrá, MAC!